Co bude v Ordinaci v růžové zahradě v roce 2012 nového?

Na začátku nového roku 2012 se opět setkáme se starými známými, ale přibudou i nové postavy.

ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ 2 VSTUPUJE DO 8. SEZÓNY

Čestmír a Magda Mázlovi

Nikdy nekončící problémy...
Čestmír sice na konci 7. sezóny zůstává přes intrikování Boba Švarce v nemocnici, to ale neznamená, že finanční problém rodiny Mázlů je vyřešen. Mázlovi budou i nadále muset zajistit příjmy dostatečně veliké na to, aby mohli splácet nevýhodný pozemek. Ještě větším problémem se ale ukáže Jakubova přítelkyně Angelina, která se u Mázlů zabydlí doslova jako doma. A až se tahle povrchní slečna začne nudit, nenechají na sebe dlouho čekat problémy, které povedou až k rozkolu mezi Čestmírem a Jakubem. Obstojí soudržnost rodiny Mázlů i v této zkoušce?

Běla Valšíková

Z města na venkov...
Běla se nečekaně stane majitelkou venkovské chalupy a bude muset řešit řadu problémů, s tím spojených. S rekonstrukcí chalupy jí kromě Jindřicha Valšíka bude pomáhat i Martin Jánský, který přijede do Kamenice za dcerou Erikou. Jánský s Bělou si ale příliš nepadnou do noty, a proto Běla nebude kvitovat s nadšením, až bude nejednou muset chalupu s Jánským sdílet. Příchod doktorky na vesnici navíc bude znamenat i řadu nových, leckdy překvapivých pacientských případů.

Zdena Tichá a David Suchý

Rodinné štěstí – svatba a dítě...
Zdena a David se stanou novými rodiči malého Toníka Rosického, David ale bude muset přistoupit na vyděračskou podmínku Marcely Rosické. Společné rodinné štěstí pak dostoupí vrcholu, když David požádá Zdenu o ruku a šťastná Zdena nedlouho po svatbě dokonce přijde do jiného stavu. Osudu už se ale bude zdát, že je to pro jednu rodinu příliš mnoho štěstí najednou, a postaví Zdenu se Suchým před dramatické rozhodování o budoucnosti Zdenina vytouženého dítěte.

Dalibor Frynta, Ota Kovář a Kateřina Vránová

Vážná nemoc upevnila velké přátelství...
Dalibor se pustí do boje se zákeřným nepřítelem - rakovinou. Své zdravotní problémy si dlouho nebude ochoten v plné míře připustit, přesto se výrazně podepíší na jeho psychickém i fyzickém stavu. Fryntových potíží navíc nechutným způsobem zneužije ve svůj prospěch Bobo Švarc. Daliborovi v takových chvílích bude oporou jak obnovený vztah se sestřičkou Kateřinou, tak i znovu nalezené přátelství s Otou Kovářem. Stanou se trojicí nerozlučných přátel, které se jednoho dne snad podaří společně oslavit i Fryntovo vítězství nad nemocí.

Lucie Nováková a Darek Vágner

Přece jen patří k sobě...
Přes divoké peripetie Luciina milostného života v závěru 7. sezóny si Darek i Lucie přece jenom nakonec uvědomí, jak moc je to k sobě táhne. Potvrzení jejich vztahu bude velice nelibě nést Radim. Ten se Lucii pomstí nečekaným způsobem a málem ji připraví o její milovaný bar U Čerta. I když se Lucii s Darkem podaří Čerta zachránit, jejich problémům zdaleka nebude konec. Do hry totiž vstoupí ještě horší nepřítel - nekompromisní a bezcitný hejtman, který využije Matyho jako bílého koně pro ovládnutí Čerta.

Petr Hanák a Gábina Šímová

Láska, která projde velkou zkouškou...
Nejdramatičtější linka 8. sezóny odstartuje přestřelkou v noční nemocnici, během níž Hanák zastřelí neznámou ženu. Vzniklé situace ovšem beze zbytku využije Bobo Švarc a v rámci svého dosud nejodpudivějšího plánu nejenom pomůže Hanákovi za mříže, ale donutí i Gábinu k ponižujícímu podřízení se jeho vůli. Přestože se Hanák a Gábina milují, vrazí mezi ně Švarc svými temnými pikly klín podezřívavosti, který povede k postupné destrukci jejich vztahu. Láska Hanáka a Gábiny tak projde nejtěžší zkouškou, ve které si nikdo nebude dopředu jistý, zda v ní obstojí.

Babeta Trefná a Jindřich Valšík

Protiklady, které se (ne)přitahují...
Dvě protivy, které se ani trochu nepřitahují. Babeta a Jindřich přesto budou putovat 8. sezónou seriálu jako nerozlučná dvojice, prožívající společně nejrůznější dobrodružství, mezi nimiž nechybějí honba na duchy, prověřování Babetiných nápadníků, ale i pokus o likvidaci nepohodlné mrtvoly. A kdoví, třeba jejich příběh nakonec povede i k vzájemnému souladu... To se ale zatím zdá jako jen velice málo pravděpodobné!

Erika Jánská a Šimon Žáček

Nesnadný život na vozíku...
Sbližování mladých lékařů pokračuje i po jejich prvním vánočním políbení, Šimon se navíc plný optimismu chystá na operaci, která by ho mohla opět postavit na nohy, a to doslova. Operace ale nedopadne podle Šimonových představ a Šimon se rozhodne, že nadále není vhodným partnerem pro Eriku, která dosud žila velice aktivním, akčním životem. Do hry se vloží i Šimonova bývalá manželka Blanka, která cíleně přispěje k odcizení mezi Šimonem a Erikou.

Bobo Švarc

Kam až jeho podlost zajde?
Bude škodit, kde může. Více, lépe a rafinovaněji, protože 7. sezóna byla pouhým zahřívacím kolem jeho podlosti a zákeřnosti. Neblaze zasáhne jak do příběhu Dalibora Frynty, tak zejména do vztahu Hanáka a Gábiny. Svůj zlý majstrštyk si ale v rukávu schová pro závěr 8. sezóny, kdy se pokusí se svým bratrem hejtmanem vytunelovat Hofmanovi jeho nemocnici.A co k tomu říkají samotné hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2?

MUDr. Běla Valšíková

Dětskou ordinaci v růžovce jsem otvírala v roce 2007 ještě jako Běla Páleníková a úřaduji v ní už 387 natáčecích dnů. S Eduardem to byla láska na první pohled. Vzali jsme se, byli jsme šťastní. Pak se k nám nastěhoval Edův hulvátský bratr Jindřich a bylo po klidu. I když on za rozpad našeho manželství nemůže. Teď se učím žít zase sama, snad mě čeká ještě něco pěkného.

MUDr. Zdena Tichá

Do kamenické nemocnice jsem nastoupila v roce 2007 a odpracovala jsem tam už 324 natáčecích dnů. Mám za sebou několik nepovedených vztahů. Chtěla bych se vdát a mít miminko. Nedávno jsem potkala Davida, tak třeba je on ten pravý.

MUDr. Magda Mázlová

Manželství s Čestmírem je jedno velké dobrodružství. A Jakubové? Jsou svému otci tak podobní, že mi připadá, že mám doma tři Čestmíry. Ale stejně mi v Bratislavě chyběli. Nedávno jsem se vrátila zpět do Prahy. Nemohla jsem zkrátka bez své rodiny a bez kamenické nemocnice po 349 natáčecích dnech žít.

Gábina Šímová

V Kamenici jsem začínala v roce 2007 jako sestřička na gynekologii. Od té doby jsem toho zažila asi víc, než kdokoliv jiný. Za svou drogovou minulost se hodně stydím, ale díky Petrovi se mi ji podařilo překonat. Snad budu minimálně dalších 327 natáčecích dnů čistá a šťastná.

Babeta Trefná

Vrchní sestrou urgentního příjmu jsem od roku 2010 a ani za 152 natáčecích dnů mi scenáristé nedopřáli žádného chlapa. Asi zůstanu do smrti na ocet, jen se svými milovanými panenkami.

MUDr. Šimon Žáček

V Ordinaci jsem nováčkem, v růžovce jsem začal ordinovat v roce 2010 a mám za sebou teprve 42 natáčecích dnů. Kolegové mě přijali skvěle, zvlášť Běla. Můj příchod byl tak trochu komplikovaný, protože táta se bál své ženě přiznat, že má syna z předchozího manželství. No ale nakonec se odvážil a dobře udělal.

Jindřich Valšík

Vím, že někdy se nechovám úplně košér, ale v jádru jsem snad dobrý člověk. Během 217 natáčecích dnů jsem přišel o milovanou ženu, opustila mě vrchní sestra Vendulka, brácha odjel do Francie, pak se odstěhovala i Běla a já ve vile zůstal sám jako kůl v plotě.


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálu TV Nova.