Co bude v Ordinaci v růžové zahradě na podzim 2017 nového?

NOVÁ SEZONA V ORDINACI: Syn Švarce, zakřiknutá Zdena, nemocná Ema i tragédie a další nové zvraty!

Bobo Švarc zjistí, že má syna! Marika je po rozchodu s Otou v nemilosti všech a jediný, kdo pro ni má pochopení, je Adam. Ještě víc je semkne tragické tajemství! Bibi nastoupí na záchranku a kdo ví, třeba s novou prací přijde i nová láska s novým kolegou. U Mázlových budou na nohou kvůli Emě, začíná se chovat divně. Vilík bude bojovat o náklonnost Květy a Zdena přijede z Ameriky s nemilosrdným Andrejem za zády... Co vás čeká a nemine v nové třinácté sezoně Ordinace v růžové zahradě 2?

ZDENA

Zdena v zimě odjela do Ameriky, aby tam byla oporou svému partnerovi, hokejové hvězdě Andreji Martynčákovi, během jeho rekonvalescence po vážném zranění. Nicméně teď už se Zdena vrací do Čech. V Americe si nezvykla, nevyhovuje jí styl života, kterému by se musela přizpůsobit, stýská se jí po domově i po práci v nemocnici. To se ale naprosto rozchází s Martynčákovou představou o společném životě.

Neúspěšná léčba se navíc začala odrážet na jeho psychice a dala naplno průchod jeho výbušnosti. Původně vášnivý vztah se v Americe změnil v peklo a jen Toník ví, že si Zdena ze Států přiváží i jedno velké, temné tajemství. Zdena bude potřebovat pomoc, kterou by jí mohl nabídnout Suchý. Přijala by ji ale vůbec? A hlavně – je jí ještě pomoci?

BIBI

Po rozchodu s Eduardem je Bibi v situaci, kdy se musí postavit na vlastní nohy a rozhodnout se, co dál. Řeší dilema – má se vrátit zpátky do Francie, nebo zůstat v Kamenici? Ale neumí si dost dobře představit ani jednu, ani druhou variantu. Francie bez Eduarda pro ni pozbývá smysl stejně jako další spolupráce s Bělou v Růžovce. Je jí jasné, že nejlepší by bylo začít někde úplně jinde, kde jí to nebude připomínat minulost. Proto se jí zdá jako ideální řešení, když se v kamenické nemocnici uvolní po odchodu Andrey Hanákové místo na záchrance.

Pro Bibi je to výzva, byť ji od toho mnozí odrazují. Navzdory všem argumentům, že jde o fyzicky, psychicky i časově náročnou práci, je rozhodnutá to zvládnout. Ale jednoduché to mít rozhodně nebude. Hanák je jako šéf naprosto nekompromisní a nový záchranář Marek (Štěpán Benoni), s nímž má Bibi první služby, ji taky evidentně šetřit nehodlá. Nicméně v krizových situacích vznikají i pevná pouta. Jestli to bude platit v případě Bibi a Marka, to ukáže čas. Zatím je jisté jedno – Bibi bude muset ještě mnohé překonat.

ALENA

Vypadá to, že ve vztahu Aleny a Čestmíra zřejmě nemůže být nikdy klid. Jejich vztah od počátku procházel těžkými zkouškami, ale ta zásadní má teprve přijít. Po neúspěšných přijímačkách na medicínu začíná mít Alenina dcera Ema psychické potíže, které řeší extrémním způsobem – omezuje jídlo na minimum a svoji touhu po dokonalé postavě nechá zajít opravdu daleko.

První, kdo si Emina problému všimne, je její otec, Karel Rytíř. Je ovšem otázkou, jestli už není příliš pozdě… Karel se domnívá, že Alena výchovu Emy nezvládá, a proto se stěhuje do Kamenice, aby mohl být Emě co nejblíž. Nebo snad Aleně? Společné starosti o dceru a její závažný stav Alenu s Karlem zase spojí. Ale jestli jejich vztah vydrží i tenhle náročný test, to ukáže až čas.

MARIKA

Po rozchodu s Otou se Marika ocitla ve všeobecné nemilosti. Většina lidí pro její chování nemá velké pochopení. Ota jí nemůže odpustit, že se vzdala jejich dítěte, kolegové v nemocnici zase skutečnost, že primáři zničila rodinu.

Snad jediný, kdo stojí na její straně, je kolega a spolubydlící Adam (Libor Stach). I když se k němu Marika nikdy zrovna hezky nechovala, vždycky měl pro ni slabost a důvod ji obdivovat. Na podzim je spojí tragická událost, která bude mít pro oba nedozírné následky.


Na stánce jsou použity informace z oficiálních informačních materiálu TV Nova.